اعلانات سایت

سخن رِئیس دانشگاه

از behjat alizadeh در

باسمه تعالی

در دنیای امروز که دانایی و دانش مداری محور و شاخص عمده پیشرفت محسوب شده و به‌عنوان شاهراهِ ورود به استقلال و خودکفایی، پیشتوانه اصلی توسعه قرار می‌گیرد؛ «دانشگاه» به عنوان نهادی با کارکردهای چندگانه، نه ‌فقط در قلمروی توسعه علمی و پژوهشی، بلکه با رویکرد ترسیم زیربنای آینده کشور، در خدمتِ افزایش تواناییهای عمومی، تولید سرمایه علمی و اجتماعی، نیز قرار می‌گیرد. با در نظر داشتن محوریت دانش و رشد علمی به عنوان محرک اصلی پیشرفت، بدیهی است که تبیینِ ساختارهای علمی و چینشِ اهداف آموزشی، تنها تمرکز بر استعداد و توانایی نیروی انسانی مشتمل بر دانشجویان و دانش‌پژوهان به عنوان ظرفیت‌ها و سرمایه‌های اصیل ملی، می‌تواند ضامن پیشرفت و توسعه پایدار كشور گردد و با افزایش معدلِ «کیفیتِ نیروی انسانی»، چارچوب کلی حرکتِ رو به رشد در جامعه را تعیین کند.

«دانشجویان»، چشم امید خانواده‌های ایرانی و اندوخته های انسانی کشورند که به امانت به ما سپرده می‌شوند و اعتلای میهن جز با تعمیق نگرش به پرورش توانایی آنان میسر نیست. پس بر ما دانشگاهیان است که از مسیر تفکر و تعهد، «رسم امانت داری» به صدق و نیکی به جای آوریم و علاوه بر انتقال تجارب علمی و آموزشی، بر تربیت اخلاقی و اجتماعی آنان نیز همت گماشته و با پرهیز از سکون و ایستایی، الگوی مناسبی از راست‌کرداری و انسانیت و تلاشگری را برایشان ترسیم نماییم تا بتوانیم در آینده به وجود دانش آموختگان خود در هر کجا که هستند، افتخار کنیم.

در این دوره دشوار، که افزایش ناگزیر فاصله‌ها برای مقابله با شیوع بیماری همه‌گیر، روالِ جاری و مرسوم آموزش عالی کشور را عمیقا متاثر نموده، ضرورت گذر از روش های سنتی و بهره‌گیری موثر از فناوری در بستر فضای مجازی برای امر تدریس، آموزش و پژوهش؛ فرصتی مغتنم را فراهم آورده تا با بازنگری در عملکردها و بازشناسیِ نقاط قوت و ضعف خویش، با نیرویی بیشتر در مسیر پیشبرد اهداف علمی و آموزشی خود گام برداریم؛ چرا که ایران عزیزمان امروز بیش از گذشته نیازمند تلاش همه جانبه‌ی دانشگاهیان است. بی‌تردید انعکاس این تلاش‌ها، در آینده‌ای نزدیک در همه ابعاد زندگی عموم جامعه ظهور خواهد نمود.

سخن خود را با اظهار مراتب قدرشناسی از تلاشِ خستگی‌ناپذیرِ افراد سخت‌کوش و توانمندی به پایان می‌برم که با اراده و عزمی استوار، با زحمات شبانه‌روز، زمینه گذر از دوره دشوار کنونی را از طریق اصلاح و ارتقای زیرساخت‌های فناوری و آموزشی فراهم کردند. پویایی، نشاط علمی و آموزشی دانشگاه در این دوره‌ی گذار، وام‌دارِ اهتمام و مسئولیت‌پذیری مدیران، اعضای هیات علمی، کارکنان و افراد مومن و متعهدی است که ان‌شاا.. با تداوم خردورزی و وظیفه شناسی آنها، جامعه به درستی در مسیر نیل به کمال و رستگاری قرار گرفته و درخت بلند و بارآور آن به‌دور از هر گونه نقصان، ثمراتی ماندگار و ارزشمند در حافظه تاریخ بر جای خواهد گذاشت.

از درگاه خداوند متعال برای تمامی دانشگاهیان کشور به ویژه خانواده دانشگاه زابل، سلامتی و سرافرازی را تمنا دارم.

  پیمان افراسیاب

 رییس دانشگاه

قابل توجه اساتید محترم ودانشجویان جدیدالورود

از behjat alizadeh در

 

ضمن عرض تبریک به دانشجویان جدیدالورود سال 1399 به اطلاع می رساند سامانه مدیریت الکترونیکی دروس به آدرس lms.uoz.ac.ir برای کلیه دانشجویان قابل دسترس می باشد.برای دانشجویان جدیدالورود نام کاربری شماره دانشجویی و رمز عبور کد ملی می باشد.

لازم به ذکر است جهت ایجاد دروس جدید روی سامانه، حتما باید اساتید محترم نسبت به درخواست ایجاد درس اقدام نمایند.همچنین لیست دانشجویان این دروس باید توسط استاد مربوطه به صورت دستی به درس اضافه گردد.

در صورت بروز مشکل، لطفا از طریق آدرس ایمیل lms@uoz.ac.ir به پشتیبان سامانه اطلاع دهید. یا ازساعت 8 الی 14 با شماره تلفن 31232318 و31232322- 054تماس بگیرید.

 

 

 

موضوعات مورد بحث قدیمی‌تر...